»Vsi resursi so vpeti v to, da bomo takoj po uspešnem izidu referenduma v zakonodajno proceduro vložili rešitve, ki bodo omogočale, da s 1. 1. 2023 ne bo nihče ostal brez dolgotrajne oskrbe.«
»Opozoril je še, da zakon o dolgotrajni oskrbi ne more biti obravnavan oziroma sprejet, dokler niso znani končni izidi referenduma.«
»S tem zakonom bomo končno prekinili kalvarijo vseh, tistih, ki so v domovih za ostarele in ki imajo neustrezno oskrbo, in tudi tistih, ki želijo in imajo možnost oskrbe na domu.«
»Priča smo poskusu, da bi se predlog obravnaval v DZ-ju jeseni in bi bilo zato manj verjetnosti, da bi se uveljavil 1. januarja 2024.«
»Oskrbo, ki jo trenutno osebe dobivajo v institucionalnem varstvu, jo bodo odslej lahko dobivali na domu. Storitev bo na neki način izenačena, torej ali v instituciji ali doma.«
»Ne potrebujemo dragih študij, ampak konkretne rešitve in zakon o dolgotrajni oskrbi, s katerim vlada že močno zamuja.«
»To še ni usklajeno z Državno volilno komisijo, je pa to naše tolmačenje, da če je izglasovan glas za, potem ni treba preverjati zavrnitvenega kvoruma, kar bistveno skrajša postopke.«
»Dobro je, če bo danes novela zakona o dolgotrajni oskrbi izglasovana, ker bodo domovi za starejše dobili dodatnih 30 milijonov evrov, da bodo lažje preživeli zimo...«
»Če pa predlagani referendum uspe in se ne uveljavi zamik veljavnosti zdajšnjega zakona, začne ta veljati s 1. januarjem 2023, posledica pa bo ukinitev oziroma poseganje v že pridobljene pravice številnih uporabnikov.«
»Predlog naj bi jim omogočil oddajo vloge s 1. julijem.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju